Lauren Brisbane je vlastníkom spoločnosti QCamel, jedinej certifikovanej mliekarne na výrobu ťavého mlieka v Austrálii.
Produkcia ťavého mlieka sa stala jedným z austrálskych rozvíjajúcich sa poľnohospodárskych odvetví, pretože dopyt po produkte rastie lokálne aj medzinárodne.
„Je to najdôležitejšie, keď sa tešíš a miluje ťaviu plemeno ťavy, aby si skutočne pochopil a rešpektoval ťavy. Vidíme ich skôr ako našich rodinných príslušníkov a kolegov, než len zásoby alebo stroje.“
Sú ako ľudia, všetci majú inú osobnosť. Sú to jemné duše, láskavé a milujúce a len tak inteligentné. Môžete s nimi sedieť a rozprávať sa o tom, čo sa deje, a úplne im rozumejú.
Sú to obrovské zviera… ale ak budete rešpektovať túto láskavosť a inteligenciu, je ľahké s nimi pracovať.
Zvyšujúci sa počet austrálskych poľnohospodárov sa rozhodlo ponechať plodné „lode púšte“ v krajine. Ťava bola prvýkrát predstavená v Austrálii v roku 1840, aby pomohla pri skúmaní rozsiahleho vnútrozemia krajiny alebo vnútrozemia.
V súčasnosti sa predpokladá, že je vo voľnej prírode viac ako 1,2 milióna, čo je považované za najväčšiu divú populáciu na svete. Väčšinou ide o dromedára alebo veľblouda arabského, ktorý má jeden hrb a je to druh vybraný na produkciu mlieka. Austrália má tiež oveľa menšiu divokú populáciu dvoch ponížených ťaví bactrian.
Prvá austrálska mliekareň sa otvorila v roku 2014 a odvtedy sa priemysel značne rozrástol, pričom mliekarne fungujú v takmer každom štáte a na území.
Kým v celosvetovej produkcii ťavého mlieka dominujú krajiny v severnej a východnej Afrike a na Blízkom východe, správa austrálskej vlády z roku 2016 predpovedala, že „päť rokov do roku 2021 sa očakáva výrazný nárast produkcie austrálskeho mlieka na ťavách“.
V roku 2016 sa v krajine vyrobilo 50 000 litrov ťavého mlieka v porovnaní so 180 000 litrami ročne.
O päť rokov neskôr sa ich podnikanie – Camel Milk Co Austrália – presťahoval do nehnuteľnosti viac ako dvojnásobnej veľkosti. Teraz majú stádo viac ako 300 ťav, pričom v súčasnosti je dojených okolo 60 kusov.